מסעדת אבו-יוסף – פנינה של טעם והיסטוריה בעיר חיפה


ותיקי חיפה ובני העיר שומרים פינה חמה בלב למסעדה הוותיקה – מסעדת אבו-יוסף, שטעמיה הפשוטים והמשובחים רקומים בזיכרונותיהם מאז ועד היום. יצאנו לבקר במסעדה ההיסטורית וליהנות מאירוח ביתי וטעמים נפלאים.

בפינה שקטה של העיר התחתית, באזור אל-עת'יקה הישנה שנקרא גם אל-מחט'ה (התחנה), עומדת כבר קרוב ל-70 שנה המסעדה המוכרת והוותיקה: מסעדת אבו-יוסף. את המסעדה הקים אבי המשפחה איברהים נג'אר, שנקרא גם אבו-יוסף – על שם בנו הבכור יוסף. למעשה, לאיברהים נולדו שני בנים בכורים תאומים, יוסף ואלי, אך היה זה יוסף שיצא ראשון מבטן אימו. לאחר מכן נולדו למשפחה 3 בנים נוספים ומאז שאבי המשפחה נפטר ב-1987, מנהלים הבנים יחד את המסעדה ושומרים על המסורת והאווירה המשפחתית המיוחדת שלה.
נביל, האח השלישי במשפחה, מספר לנו על קורות המסעדה ועמידתה האיתנה מאז ימי קום המדינה ועד לתקופה הנוכחית והמאתגרת.


נוסטלגיה חיפאית
למרות המיקום הנסתר, או אולי דווקא בגללו, משכה אליה המסעדה מגוון רחב של לקוחות מכל חלקי העיר והמדינה. תושבי חיפה שנהגו להסתובב באזור העיר התחתית ששקקה חיים, נהגו לפקוד את המסעדה וליהנות ממטעמיה במהלך ימות השבוע וגם בסופי השבוע, עם משפחותיהם. לצידם, ביקרו במסעדה גם העובדים הרבים של האזור – עובדי הנמל, המוסכים ובית החולים רמב"ם, שנמצא בקרבתה.
נביל מספר לנו על המבקרים שנהגו לעבור דרך העיר ולעצור לסעוד עמם: "הרבה מאוד מפורסמים מהטלוויזיה ואנשים מהממשלה שעברו דרך חיפה נכנסו לאכול אצלנו. הם אהבו שאנחנו נותנים להם הרגשה נעימה ונוחה. שלשום היה אצלנו אורח ששירת כקצין בכיר בחיל הים", הוא נזכר, "ישבנו יחד והעלנו זיכרונות טובים. כל החבר'ה מחיל הים היו אוכלים כאן".


אווירה חמה ומשפחתית מבית אבא
"עד היום מגיעים אלינו אנשים מכל חלקי הארץ כדי ליהנות מהאוכל הביתי והטעים שלנו ולהיזכר בטעמי ילדותם. אנשים שכבר לא גרים בעיר מגיעים מבאר-שבע, מירושלים ומתל-אביב עם הילדים הקטנים שלהם ונהנים לשבת יחד ולשתף בחוויות הילדות", הוא מספר. "למרות גודלו של המקום, החוויה היא משפחתית והלקוחות מרגישים שהם אוכלים במטבח הפרטי שלהם בבית.
"הסיפורים מהם אני הכי מתרגש הם הסיפורים שלקוחות מספרים לי על אבא", אומר נביל בהתרגשות. "עד היום אנשים נזכרים איך היו נכנסים אלינו יום-יום ואבא היה מקבל אותם בזרועות פתוחות ובחיוך רחב. אבא עשה הרבה טוב לאנשים ודאג שיאכלו גם אם לא יכלו לשלם. עד היום אנשים באים ומזכירים לנו אותו ואת טוב ליבו".
עוד אחד מהדברים שגורמים לנביל להתרגש הם הלקוחות הוותיקים שכבר אינם בין החיים. "עצוב לנו מאוד לשמוע על לקוחות ותיקים שנפטרו. הם היו חלק בלתי נפרד מהמקום הזה ותמיד יישארו בליבנו".


אוכל פשוט ומשובח
קסמו של האוכל המוגש במסעדת אבו-יוסף טמון בשילוב המיוחד בין פשטות לאיכות וטריות. "האוכל שלנו הוא פשוט וזהו, אין קישוטים", אומר נביל. "הבשר וכל המוצרים הם טריים טריים והכל נעשה באותו היום".
"פיניה עגולה עם בשר שמתבשל בטחינה ועגבניות, חומוס עם בשר… יש לנו עכשיו גם סלטים מרוקאים, כמו גזר מרוקאי, סלט תירס, טבולה, סלט חצילים פיקנטי ועוד ועוד". והטעמים אכן משובחים – לא בכדי המקום מושך אליו גם היום לקוחות מכל רחבי העיר ומכל המגזרים, שמלקקים את האצבעות מהטעמים הנפלאים.


מקום של קירוב לבבות ואחוות עמים
כמו העיר חיפה כולה, גם מסעדת אבו-יוסף היא מקום שבו סועדים זה לצד זה יהודים וערבים בקירוב לבבות ואחוות עמים. " חיפה היא מקום שבו כולם מכירים את כולם", מספר נביל, "היחסים בין הסקטור הערבי והיהודי היו והינם טובים. כולם אוהבים אוכל טוב ואווירה חמה ומשפחתית.
"הקהל מהמגזר הערבי יודע להעריך מה זה אוכל טוב ונקי והעובדה שהם בוחרים להגיע אלינו וגם לעשות מאיתנו משלוחים, מעיד על הרמה הגבוהה של המקום", הוא מציין.


ממשיכים לשרת את לקוחותינו גם בתקופה הנוכחית
במסעדת אבו-יוסף לא נשארים מאחור ומתאימים את השרות במקום לרוח התקופה ולאתגרים הניצבים בפני כולנו בימים אלו. "בנינו תפריט משלוחים עשיר ואנחנו גאים לחלק את האוכל שלנו למבקרים ולעובדים בכל רחבי העיר. אנו נעזרים בשירות משלוחים של מיטב חברות המשלוחים המובילות, כך שההזמנה מגיעה לבית הלקוח במהירות עם אוכל חם וטעים", אומר נביל.
מסעדת אבו-יוסף היא אחת המסעדות הגדולות בעיר והיא כוללת 500 מטר של מסעדה עם חניון גדול ונגיש. בימים כתיקונם מארחת המסעדה אירועים משפחתיים וכנסים. המסעדה מקפידה על נהלי התו הסגול ובימי הסגר ניתן להמשיך וליהנות ממטעמיה באמצעות משלוחים.
אחת הגדולות של מסעדת אבו-יוסף היא להיות חלק מהעיר חיפה ולשרת את תושביה ומבקריה בכל התקופות. טעמיה המשובחים ימשיכו ללוות אתנו עוד שנים רבות, עם זיכרונות נעימים של היסטוריה מרתקת.